Nájemníci přinesli RPG petici, mají obavy ze štěnic

20.12.2013 13:22

Obyvatelé domu v Karviné se obávají štěnic. V jednom bytě se totiž objevily a nájemníci mají obavy, aby se parazité nerozšířili do dalších bytů. Po neúspěšném jednání proto na RPG donesli petici, podepsanou všemi nájemníky. Podle RPG jsou v těchto případech za vyčištění odpovědní právě nájemníci.

V domě v karvinské městské části Nové město to v posledních dnech pěkně vře. V jednom z bytů se totiž objevily štěnice. Jeho obyvatelka proto nechala ihned svůj byt deratizovat. Přesto se štěnice šíří dál a strach teď mají i ostatní nájemníci ve vchodě.

Nájemnice bytu RPG: "Všichni chodíme po bytě, svítíme, hledáme za nábytkem. Díváme se, jestli nejsou děti poštípané."

Nájemníci proto donesli na pobočku RPG petici, kterou podepsal celý vchod, a požadovali pomoc. Na pobočce jim ale sdělili, že řeší více takových případů po celém městě a v tuto chvíli nemohou nic dělat. Nájemníci tak budou muset měsíc čekat.

Paní Michaela, nájemnice bytu RPG: "Jeden měsíc nepomůže. Rozlezou se všude. Udělali jen jeden postřik, a to nemusí pomoct."

Štěnice se rozšířily z bytu ve třetím patře. Jeho majitelka se raději na čas odstěhovala pryč. RPG ale tvrdí, že za tento problém je zodpovědný právě nájemník a tudíž musí odstranění parazita řešit na své náklady. Pokud tak neučiní a štěnice se rozšíří, může hradit deratizaci dokonce celému vchodu.

Petr Handl, mluvčí RPG Byty, s.r.o.: "Nájemník musí byt deratizovat na své náklady, protože je jeho povinností udržovat byt v čistotě."

Odstranění štěnice je ale běh na dlouhou trať a mnohdy končí boj s těmito parazity kompletní výměnou vybavení bytu. A právě toho se děsí nájemníci postiženého vchodu nejvíce. Jak situace dopadne, budeme nadále sledovat. Jan Varga, TV POLAR

 

 

[cit. 2013-12-20]  [vid. 2013-10-18]

[náz.  Nájemníci přinesli RPG petici, mají obavy ze štěnic]

[autor Jan Varga] [TV POLAR]

[cit. http://www.infoportaly.cz]  [vid. http://www.infoportaly.cz/ostravsko/ostrava/14866-najemnici-prinesli-rpg-petici-maji-obavy-ze-stenic]

Kontakt

Pro likvidaci štěnic volejte 721680030