Poradna

Napište nám co Vás trápí, do 48h Vám odpovíme.

Štěnice domácí

Bydlím v ubytovně

Novák 27.01.2014
Dobrý den! Bydlím v ubytovně zamořené štěnicemi a majitel, i přes stížnosti, tuto situaci nijak neřeší. Mohu se obrátit na nějakou instituci? Myslím že ze zákona o ochraně veřejného zdraví je vedení ubytovny povinné zajistit desinsekci kvalifikovanými pracovníky. Kam se tedy mám obrátit s případnou stížností? Štěnice tu jsou přemnožené a občasný postřik který vykonává správce ubytovny je neúčiný. Děkuji za odpověď. Toman

Re: Bydlím v ubytovně

Jakub 27.01.2014
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Každý vlastník obějektu má povinnost provádět speciální ochrannou dezinfekci, dezinsekci a deratizaci. Pokud dojde k zasažení objektu škůdcem “štěnice domácí”, je důležité neprodleně provést odborný zásah. Tento zásah nesmí provádět osoba, která k tomu není oprvněná. Správce objektu tedy “občasný postřik” profesionálními prostředky vykonávat nesmí. V případě, že problém se štěnicemi u Vás přetrvává a zodpovědné osoby tento problém nechtějí jakkoliv řešit, doporučujeme obrátit se na krajskou hygienickou stanici (např.: http://www.khsstc.cz).

Přeji pěkný den.

Šíření štěnic

Vašková 16.12.2013
Dobry den, mam takovou prosbu. Dnes jsem se ocitla v byte kde meli byt stenice. Pry je uz meli vyhubit ale nevim presne jak je to dlouho. Byla jsem tam nejdele 5minut. A zajimalo by me, zda-li je naka pravdepodobnost, ze by jsem si nakou odnesla sebou..? Dekuji za odpoved.

Re: Šíření štěnic

Jakub 16.12.2013
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.

Pravděpodobnost přenosu štěnice existuje, i když se v kontaminovaném (zamořeném) prostředí pohybujete po velmi krátkou dobu (v prostorách, kde jsou či byly štěnice). Doporučujeme po návratu domů veškeré oblečení přeprat na 55C po dobou 30 min., osprchovat se a zbytek věcí, které jste měla u sebe, přemrazit na -17C po dobu 30 min.

Pěkný den.

Štěnice domácí nábytek z bazaru

Baruš 16.12.2013
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zkušených… Před měsícem jsme se se spolubydlícími přestěhovali do studentského bytu a já hloupá a naivní si koupila přes bazar na netu postel. Včera jsem zjistila, že tam máme štěnice a dnes tu byli deratizátoři, kteří vystříkali (nejdřív horkou párou pak chemikáliemi) celou postel prohlédli pokoj i byt, který je v pořádku, ale je prý nutný i druhé vystříkání a do té doby musím dělat štěnicím návnadu, ale já se té postele chci prostě zbavit. Nechci na ní spát, nechci jí mít v bytě, nechci ji už v životě vidět. Nechám ji odvézt na skládku. Tak se ptám, jestli je možné že by se ty mrchy i přes to teď schovaly v pokoji někam jinam a pak se mi eventuelně přemístily do nové postele…třeba jejich larvy nebo nymfy nebo něco takového? Vůbec tomu nerozumím ale chci jistotu, děkuji za odpověď.

Re: Štěnice domácí nábytek z bazaru

Jakub 16.12.2013
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.
Hubením štěnic se zabýváme několik let. Navštívili jsme mnoho napadených bytů, ale v žádném z nich jsme se nesetkali s tím, že by proti štěnicím zabraly prostředky koupené v drogerii. Naopak, ve většině případů byly rozehnány po celém bytě a technici měli mnohem více práce než při včasném zavolání odborníků.
<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Pro likvidaci štěnic volejte 721680030